Lotosový porod

230743_479706715408944_1401250853_n

Lotosový porod – přirozený porod, kde je vše beze strachu necháno na přírodě..

 

Lotos se obecně považuje za symbol vzniku života. A lotosový porod odráží postupné rozevírání lotosového květu. Přirozeně a postupně, tak, jak to vede sama příroda, a ne jak si to my sami představujeme. Při lotosovém porodu jde o respektování průběhu porodu, především co se oddělování pupečníku týče, a o respektování dítěte samotného, kdy a jakým způsobem je připravené přijít na svět.

 

Jde o to nenaslouchat strachům, ale být ve spojení se svým dítětem a naslouchat jeho potřebám. Záleží na mě, co svému dítěti zprostředkuji. Jestli bolest nebo lásku.

 

Základními princip přirozeného lotosového porodu je vůbec nepřestřihnout pupeční šňůru. Nic takového totiž není pro zdraví, sílu a pohodu děťátka potřeba. Všechna krev a v ní obsažené látky z placenty patří právě narozenému miminku. Příroda ve své dokonalosti uspořádala porod tak, že po narození miminka dotepává pupečník a veškeré látky takto dodané miminku – až 1/3 celkového objemu krve miminka jsou pro něj jen a jen přínosem. Jsou to látky podporující imunitní systém – bílé krvinky a protilátky, minerály včetně železa, kyslík, červené krvinky, tzv. kmenové buňky.

 

Placenta, která se přirozeným tempem odlučuje z dělohy a maminka ji porodí do 20hodin po porodu děťátka není nijak infekční. Není zdrojem žádného nebezpečí ani pro matku ani pro dítě. Placenta je součást matčina těla a zároveň je součástí krevního oběhu a tělíčka děťátka. Placenta je nedílnou součástí dítěte. Vznikla spolu s miminkem ze spermie a vajíčka. Je to právě placenta, která miminko živila a chránila po celou dobu těhotenství. Oddělením narozeného děťátka od placenty ho silně zraňujeme. Pokud matka, rodiče přistupují k dítěti s Láskou což znamená také s úctou a důvěrou, nechají konec porodu proběhnout v klidu. Vše má svůj čas.

 

Pupečník dotepá, zaschne, oddělí se a tím spojení miminka s placentou naprosto přirozeně skončí. Úplně samo. Stačí věřit, že porod jako začátek samostatné životní cesty dítěte, je prostě dán přírodou už tisíce let nám všem, jako dokonalý. Není potřeba do něj nijak zasahovat. Porod končí vlastně až tímto oddělením děťátka od placenty.

 

Podstata lotosového porodu tedy je, že jakmile je dítě na světě, necháme ho spojené pupečníkem s placentou do té doby, než ho placenta sama „pustí“. To může trvat až devět dní. Po tu dobu je samozřejmě náročnější s dítětem jakkoliv manipulovat, ale k tomu není ani důvod. Prostě s ním maminka leží v posteli a jsou spolu…

 

Najděte v sobě Sílu, Důvěru, Víru v sebe a dětátko a z toho vyplývá trpělivost. Máte možnost prožít porod svého miminka svou Cestou. Touto cestou může být právě Lotosový porod.

 

Buďte zodpovědní a svobodní, buďte sami sebou a podpořte na takové Cestě také své miminko.

 

Vaše Iva

 

5 komentáře na “Lotosový porod

 1. Milá Ivo,
  velké díky za krásný článek!Máte s lotosovým porodem osobní zkušenost?S miminkem manipulovat musíte, protože například vyměšuje a je zapotřebí ho očišťovat. Já jsem dítko při kojení brala do rukou, neb jsem mimo jiné měla i velikou potřebu ho čas od času přivinout:-)Ta informace, že s miminkem nemusíme manipulovat není úplně přesná. Píši to proto, že vím, že právě pro náročnost manipulace, některé rodiny šňůru třeba druhý den přestřihly….Já sama jsem s tím velmi zápolila, jak se mi šňůra stále někde pletla:-) a jednou jsem ji i omylem přitiskla při kojení nohou a ve snaze přitáhnout synka k prsu, za ni zatáhla…K mému úžasu se nikde nic nepoškodilo a já byla fascinována, jak pevně šňůra u synkova pupíčku drží, byť na první pohled vypadá „to miminko“ tak křehce:-)
  Uvádíte informaci, že se placenta přirozeně odloučí do 20 hodin. Mohu vědět zdroj této informace?Nikdy dříve jsem se s ní nesetkala a když jsem sháněla informace, protože moje placenta se odloučila po šestnácti hodinách, nikdo neměl s touto dobou odloučení zkušenost.
  Určitě by stálo za doplnění také to, že se někdo může setkat s tématem „zápach“ placenty.Protože i to je další důvod, proč se často pupeční šňůra stříhá dříve, než bylo původně v plánu. Téma na delší povídání,ale rozhodně by se nemělo opomenout:-)Naše dítko se samo oddělilo čtvrtý den.Lucie S.Groverová (Aby porod nebolel)

 2. Iva Schöttová píše:

  Milá Lucie, děkuji moc za reakci na mé povídání tady 🙂
  Jsem ráda za jakékoli doplňující informace. Toto téma studuji teprve krátce a osobní zkušenost bohužel zatím nemám.Velmi mne to ale oslovilo a kdykoli budu mít možnost komunikovat s ženami o přirozeném porodu nebudu váhat Lotosový porod zmínit.
  Dr. Odent prý čekal na placentu max.6hodin oficielně mezi lékaři a PA se myslím delší čas neuvádí.
  čas 20 hodin jsem našla ve vyprávění Radhy Rosecké Píšové tady je odkaz na její stránky: http://www.lotosovyporod.cz/cs/article/default/10
  přišlo mi to zcela důvěryhodné a tak jsem tento údaj použila.
  Ještě jednou moc děkuji za reakci a těším se, že se někdy setkáme osobně.
  Iva S.

 3. Dušan píše:

  Vždyť to je proti přírodě! Až uvidíte nějaký zvíře co nechává svému mláděti placentu a neodkousne ji tak mi napište na dus98@seznam.cz. Já viděl porod psa, fena a 5 štěňat, každému z nich ukousla pupeční šňůru a pak placenty pozřela. Takže jestliže chcete dělat porody přírodní cestou tak ať matka odejde do lesa, kde bude sama a tak ať rodí a až porodí tak si může pochutnat na placentě, když to tak chcete „přírodně“.

 4. Pane Dušane díky za reakci 🙂 já osobně jsem maminkou čtyř dětí a přesto, že jsem pro porod co nejpřirozenější, tohle si také stěží představím, jak již výše uvedla Iva příspěvek vznikl ze zdrojů tam zmiňovaných, je tedy na řadě diskuze 🙂 co se týká zvířátek, jde v první řadě o instinkt (který většina z nás dávno postrádá) neboť známky porodu ve volné přírodě znamenají snadnou kořist pro predátory, částečně se jako další důvod uvádí i výživová hodnota pro samičky čerstvě po porodu.

 5. Dobrý den, krásně napsáno, přidávám i svůj pohled na věc pro případné zájemce na http://www.barboramullerova.cz/2015/02/19/lotosovy-porod-ano-ci-ne/.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *